W dniu 29 marca 2012 roku w Gminnej Bibliotece i Domu Kultury w Łaziskach odbyła się uroczysta inauguracja rozpoczynająca działalność Stowarzyszenia Kobiet „Łaziszczanki”.

Było to spotkanie o charakterze integracyjno-kulturalnym. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele lokalnych władz, instytucji, przedsiębiorstw, a także stowarzyszeń oraz mieszkańcy gminy Łaziska. Organizatorkami uroczystości były Panie należące do Stowarzyszenia.

Podczas spotkania zaprezentowane zostały założenia i cele Stowarzyszenia, plany na przyszłość, pomysły oraz wyzwania, które stoją przed tą organizacją. Kolejnym elementem inauguracji były przemówienia zaproszonych gości, m.in. Pana Wójta Zygmunta Pycia oraz Kierownik LGD „Owocowy Szlak” Pani Agaty Domżał. Na koniec spotkania wystąpił zespół „Powiśle”.

Spotkanie było świetną okazją do dyskusji nad rolą Stowarzyszenia Kobiet „Łaziszczanki” na terenie gminy Łaziska.