Z okazji Dnia Bibliotekarza, życzymy wszystkim Bibliotekarkom oraz Bibliotekarzom samych uśmiechniętych i oddających książki w terminie czytelników, a także życia jak najciekawsza lektura.

Dziś rozpoczyna się również Tydzień Bibliotek 2012.

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek to program, realizowany od 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Program ściśle związany jest z upowszechnianiem czytelnictwa, roli bibliotek w życiu społecznym i kulturalnym. Ma za zadanie sprzyjać popularyzacji różnorodnych form pracy z czytelnikami. Jest akcją społeczną angażującą wszystkie rodzaje bibliotek, centra kultury, placówki oświatowe, wydawnictwa, media oraz władze lokalne w ukazanie znaczenia książki dla kultury i postępu cywilizacyjnego, rozwoju intelektualnego, zwłaszcza młodego pokolenia, promocję zawodu bibliotekarza. Realizacja programu odbywa się w maju i rozpoczyna się z Dniem Bibliotekarza i Bibliotek – 8 maja. Akcja potrwa do 15 maja.