Dnia 24 czerwca 2011 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2010/2011 w Szkole Podstawowej w Kępie Piotrawińskiej. Corocznie przy tej okazji ma miejsce również podsumowanie czytelnictwa w Filii Bibliotecznej w Kępie Piotrawińskiej, nagrodzenie najlepszych czytelników wyłonionych spośród uczniów wszystkich klas.

Za najlepsze wyniki czytelnicze uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Imienne identyfikatory i niespodzianki otrzymały również dzieci, które bardzo aktywnie uczestniczyły w życiu biblioteki, chętnie się udzielały i pomagały w działalności kulturalno-oświatowej. To właśnie z ich inicjatywy powstało kółko biblioteczne pod nazwą „Fajna Ferajna”, które skupia wszystkie chętne dzieci . Uczniowie sami wykonują lub pomagają wykonywaniu dekoracji i gazetek z okazji obchodzonych świąt i rocznic. Bardzo chętnie również sami wykazują się własną inicjatywą, oryginalnością i pomysłowością wykonując własne prace różnymi technikami plastycznymi. Oczywiście wyniki twórczej pracy dzieci można później podziwiać na wystawie.