Od 9 do 30 czerwca w  kawiarnio-księgarni „Spółdzielnia” w Lublinie, przy ulicy Peowiaków 11 prezentowane są zdjęcia zrealizowane w ramach projektu „Foty na płoty!”. Fotografie wykonane były przez gimnazjalistki z gminy Łaziska, które uczestniczyły w warsztatach oraz akcji fotograficznej.

Poprzez realizację projektu chcieliśmy zainspirować młodzież do działania i pokazać jej potencjał wszystkim mieszkańcom. W ramach realizacji warsztatów odbyły się spotkania z profesjonalnym fotografem Michałem Grzanką, absolwentem Warszawskiej Szkoły Fotografii.

Naszą misją poza nauką fotografowania było pokazanie piękna tkwiącego w zwyczajnych, codziennych sytuacjach. Chcieliśmy pokazać młodym fotografom niezwykłości codzienności, a mieszkańcom dać okazję, aby poczuli się ważni i wyjątkowi.

Finałem warsztatów był przygotowany przez uczestników wernisaż w bibliotece, a także zaprezentowanie zdjęć mieszkańcom  gminy Łaziska w formie… wystawy na płotach.

Zajęcia realizowane były w 2011 roku. Koordynatorką i inicjatorką projektu była Karolina Suska.

Projekt „Foty na płoty” był realizowany w ramach programu „Młodzi menedżerowie kultury w bibliotekach” Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”. „Foty na płoty“ sfinansowano ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Kawiar­nio — Księ­gar­ni Spół­dziel­nia i do obejrzenia wystawy!