Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Wydział Rolnictwa, Leśnictwa i Środowiska Starostwa Powiatowego w Opolu Lubelskim zapraszają do udziału w konkursie, który daje możliwość sprawdzenia swojej wiedzy o Wrzelowieckim Parku Krajobrazowym, który jest jedynym parkiem krajobrazowym w całości położonym na terenie powiatu opolskiego. Konkurs ma również na celu rozwijanie wśród uczestników umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji na temat Wrzelowieckiego Parku Krajobrazowego.

Konkurs ogłoszony jest w ramach projektu pod nazwą „Odkrywamy Wrzelowiecki Park Krajobrazowy”, który jest realizowany przez Powiat Opolski wspólnie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Konkurs będzie polegał na udzieleniu prawidłowych odpowiedzi na pytania zawarte w kuponach konkursowych zamieszczonych na stronach www Starostwa Powiatowego i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Opolu Lubelskim. Kupony dostępne będą również w Powiatowej Bibliotece oraz we wszystkich bibliotekach gminnych i filiach bibliotecznych na terenie powiatu opolskiego. Pytania konkursowe opracowane zostały na podstawie materiałów drukowanych w Opolskiej Gazecie Powiatowej oraz w wiadomościach zawartych w przewodnikach turystycznych i innych materiałach dostępnych w zbiorach regionalnych bibliotek publicznych i wiadomościach o powiecie zawartych na stronie internetowej. Autorem pytań jest pan Jacek Rosły, pracownik Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Opolu Lubelskim.

Podsumowanie konkursu oraz wyłonienie laureatów w drodze losowania spośród kuponów prawidłowo wypełnionych nastąpi w październiku 2012 roku. Na wszystkich zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, które wręczone zostaną podczas uroczystego spotkania podsumowującego konkurs.

Pytania konkursowe