Celem konkursu jest zachęcenie młodych osób do odręcznego pisania oraz przestrzegania zasad poprawności gramatycznej i ortograficznej. Tegoroczne zadanie konkursowe:

Wybierz jeden z pięciu tematów konkursowych:

Podczas wakacji spotykasz rówieśnika, który nie pisze piórem. Zaprzyjaźniasz się z nim. Przekonaj go, że warto pisać wiecznym piórem.

Opisz, jak chciałabyś/chciałbyś przebudować swoje osiedle albo swoją miejscowość. Może czegoś tam brakuje? Co należałoby zrobić, żeby było to idealne miejsce do życia? A może nic nie trzeba tam zmieniać – dlaczego?

Napisz list otwarty (czyli takie pismo, które może być opublikowane w prasie) w najważniejszej dla siebie sprawie.

Janusz Korczak był wielkim przyjacielem dzieci; starał się zawsze ich wysłuchać i rozumieć ich sprawy. Co chciałabyś/chciałbyś mu powiedzieć? Napisz do niego list.

Pamiętasz EURO? Pamiętasz, jak kibicowałaś/kibicowałeś (z rodziną, z przyjaciółmi, z innymi mieszkańcami Twojej miejscowości)? Napisz, jak to było.

Prace konkursowe nadsyłać można do 5 listopada 2012 roku na adres: Fundacja Polska Przedsiębiorcza, ul. Mokotowska 1, 00-640 Warszawa, tel.: 022 745 19 19, z dopiskiem: KŁP (o zakwalifikowaniu pracy decyduje data stempla pocztowego).

W każdej kategorii wyłonionych zostanie 3 laureatów.

I miejsca: stypendium w wysokości 500 zł, przyznane na 10 miesięcy (łącznie 5 tys. zł), wieczne pióro marki Parker, statuetka. Zwycięzca otrzyma także tytuł „Najładniej Piszącego Ucznia 2012 r.”

II miejsca: nagrody rzeczowe, wieczne pióro marki Parker

III miejsca: nagrody rzeczowe, wieczne pióro marki Parker,

Dwa wyróżnienia: wieczne pióra marki Parker.

Dodatkowo nauczyciele języka polskiego, których uczniowie zajmą I, II lub III miejsce bądź zostaną wyróżnieni, otrzymają upominek: wieczne pióro marki Parker.

Organizatorem Konkursu jest Polska Przedsiębiorcza oraz marka Parker. Tegoroczne Jury Konkursu stanowią znane i wybitne osobistości, takie jak: Andrzej Pągowski – artysta grafik, dr Katarzyna Kłosińska – Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN, Hirek Wrona – dziennikarz czy Wojciech Bazarnik – prezes Polskiego Klubu Miłośników i Kolekcjonerów Piór. Ambasadorem Kampanii jest Marta Żmuda Trzebiatowska. Patronat honorowy nad konkursem objęli m.in. Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego. Pełny regulamin konkursu znajduje się na stronie www.ladnepisanie.pl lub www.pisaniepiorem.pl.