W sobotnie popołudnie 13 października z mieszkańcami naszej gminy oraz Klubem Senioraz ZNP wybraliśmy się w 50-osobowym składzie do Teatru im. Juliusza Osterwy do Lublina. Naszym celem było obejrzenie sztuki Williama Szekspira „Sen nocy letniej”.

William Szekspir prawie cztery wieki temu odkrył, że komizm i tragizm to dwie strony tej samej monety, którą rzuca nam przekorny los. Tą prawdą podszyte są jego najlepsze sztuki. „Sen nocy letniej” – jego najbardziej popularna komedia, skrząca się dowcipem, piętrząca przezabawne sytuacje, prowokująca nas do szczerego śmiechu – ma pod powierzchnią nieokiełznanej fantazji i fanfaronady rys egzystencjalnego smutku. Refleksję  nad przemijaniem, utratą, niespełnieniem… Czy w tym szaleństwie jest metoda?

Wedle koncepcji reżysera – Artura Tyszkiewicza – nie ukryje cichego smutku tej bardzo wesołej sztuki ani kipiąca witalność młodych bohaterów ani uroki rozsiewane przez elfy.  Spektakl grany – dosłownie – śpiewająco, w rytm muzyki trzech wiolonczeli  i jednej waltorni, pobrzmiewał gorzką mądrością.

www.teatrosterwy.pl/fot. Bartłomiej Sowa