Powiatowa Biblioteka Publiczna i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w Opolu Lubelskim, Biblioteki Publiczne powiatu opolskiego oraz Wydział Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego zapraszają wszystkich chętnych do udziału w :
II Powiatowym Konkursie Literackim
– Spotkania z poezją „ Opolskie wierszowanie”,
który odbędzie się pod patronatem Starosty Opolskiego.

Główne cele konkursu to:

• inspirowanie zainteresowań literackich,
  • rozbudzanie wyobraźni, literackiej pasji i wrażliwości,
  • odkrywanie świeżości spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość oraz historycznego znaczenia powstania styczniowego z 1863 roku,
  • próba oceny znaczenia Powstania Styczniowego z perspektywy 150 lat historii Polski.
  • promocja regionalnej twórczości poetyckiej,
  • rozbudowa powiatowej bazy danych o twórcach regionalnych, którzy zajmują się pisaniem.

Pisanie wyostrza zmysł obserwacji i zdolności do refleksji, uczy myślenia koncepcyjnego, kształci umiejętności komponowania fabuły i rozwijania świadomości języka. W II edycji konkursu chcemy zachęcić uczestników by za pomocą swojej twórczości spróbowali przekazać dziejowe znaczenie czynów powstańców z 1863 roku aby w ten sposób uczcić 150 rocznicę powstania styczniowego, które było najdłuższym zrywem narodowowyzwoleńczym Polaków.
Każdy uczestnik może przesłać swój utwór, który po spełnieniu określonych regulaminem wymagań, zostanie zakwalifikowany do konkursu i oceniony przez komisję konkursową.
Wierzymy, że druga edycja konkursu podobnie jak pierwsza spotka się z życzliwością twórców, że zaowocuje interesującymi utworami, a nagrody i wyróżnienia przyniosą nagrodzonym pełną satysfakcję.
Prace laureatów zostaną opublikowane w tomiku poezji wydanym przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Opolu Lubelskim.

Gorąco zachęcamy do udziału!

źródło: www.pbpopolelub.pl