Zajęcia warsztatowe we wszystkich trzech modułach poprzedziło ogólne zebranie, gdzie informowano uczestników o szczegółach organizacyjnych bloku warsztatowego „Łaziska Jesień Kulturalna 2009”.

Uczestniczki warsztatów „Danie regionalne” omawiały zestaw potraw, które przygotują do degustacji, złożyły też własne przepisy oferowanych smakołyków. Zawierały one nie tylko recepturę ale i rodzinną genezę produktu.

Warsztaty „Rękodzieło” stały się paradą pomysłów i rewią pięknych wyrobów. Wszystkie przyniesione „dzieła” zostaną wyeksponowane na wspólnej wystawie.

Tak kolorowe zamieszanie zainteresowało Wójta Gminy Łaziska, który odwiedził bibliotekę.

Warsztaty wokalne przyniosły najwięcej emocji i zaowocowały nowymi uczestnikami w miejsce tych, którzy wycofali się z konkursu „Piosenka Ludowa”.

Nieco spóźniona dotarła jeszcze jedna uczestniczka warsztatów i oczywiście także przyniosła przepiękne serwety i … swetry.

W trakcie warsztatów wszyscy uczestnicy otrzymali posiłek regeneracyjny.