Stowarzyszenie Serfenta zaprasza na dwudniowe, otwarte warsztaty plecionkarskie, które odbędą się w kwietniu w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie.

Poprowadzi je Stowarzyszenie Serfenta oraz plecionkarze ludowi, w tym również pani Teodozja Sowińska, członkini Stowarzyszenia Twórców Ludowych.
Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się wyplatać kabłącoki – słynne wiklinowe kosze z wyjątkowej wsi plecionkarzy – Lucimi, a także inne małe formy z wikliny. Mają one płaską, tylną ścianę, w którą wpleciony jest charakterystyczny kabłąk. Każdy uczestnik będzie mógł skończyć warsztat z własnym, gotowym koszem. W trakcie warsztatów zaplanowano również pokaz zdjęć i filmów dotyczących tradycyjnego, polskiego plecionkarstwa.

Koszt uczestnictwa w warsztatach – 50 zł, nocleg we własnym zakresie.
Miejsce warsztatów: Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie.
I termin: 1-2 kwietnia 2017 r, sobota – niedziela
II termin: 22-23 kwietnia 2017, sobota – niedziela
Oba terminy są niezależne od siebie.
Chętnych do uczestnictwa w warsztatach prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres: wok@wok.lublin.pl, liczba miejsc jest ograniczona!

Źródło: http://serfenta.pl