9 maja 2017 r. w Galerii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie odbyło się VII Lubelskie Forum Bibliotekarzy, w którym uczestniczyli pracownicy bibliotek województwa lubelskiego oraz zaproszeni goście. Forum zorganizowano w ramach obchodów XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek „Biblioteka. Oczywiście!”. Forum honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski. Spotkanie rozpoczęło się występem zespołu Powiśle, który działa przy naszej bibliotece.

Zgromadzonych gości powitali Tadeusz Sławecki – Dyrektor WBP im. H. Łopacińskiego i dr Krzysztof Grabczuk – Wicemarszałek Województwa Lubelskiego. VII Lubelskie Forum Bibliotekarzy prowadziła Małgorzata Pieczykolan z Działu Instrukcyjno-Metodycznego WBP, przewodnicząca Zarządu Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Lublinie.

Zdjęcie użytkownika Krzysztof Grabczuk.

W trakcie spotkania podsumowano konkurs „Lubelski Bibliotekarz Roku 2016”. Nominowane w nim były: Izabela Kępka – Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Rykach i Elżbieta Stankiewicz – Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Zamość z siedzibą w Mokrem. Dyplomy i kwiaty wręczyli Marian Butkiewicz z Biblioteki Głównej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie – wiceprzewodniczący Zarządu Głównego SBP, przewodniczący Oddziału Lubelskiego SBP oraz Tadeusz Sławecki– Dyrektor WBP w Lublinie. Laureatką konkursu „Lubelski Bibliotekarz Roku 2016” została Karolina Suska – Dyrektor Gminnej Biblioteki i Domu Kultury w Łaziskach. Gratulacje laureatce złożyli dr Krzysztof Grabczuk, Marian Butkiewicz, Tadeusz SławeckiMałgorzata Pieczykolan. Podziękowania za pracę i zaangażowanie złożyli laureatce Roman Radzikowski – Wójt Gminy Łaziska i Maria Banaś, prezeska Klubu Seniora ZNP. Zwycięstwa pogratulowali laureatce Paweł Grabek – członek Zarządu Powiatu Opolskiego, Elżbieta Żyszkiewicz – dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Opolu Lubelskim oraz koleżanki-bibliotekarki z terenu powiatu opolskiego.

Zdjęcie użytkownika Krzysztof Grabczuk.

info: wbp.lublin.pl