Pasowanie na czytelnika uczniów klasy I w bibliotece w Kępie Piotrawińskiej odbyło się 7 czerwca 2018 r. Biblioteka przyjęła w poczet czytelników trzynaścioro uczniów. Czytelnicze przedsięwzięcie odbyło się dzięki współpracy biblioteki oraz wychowawczyni klasy I – Pani Hanny Jakoniuk. Uroczystość odbyła się na forum całej społeczności szkolnej, uczniów, grona pedagogicznego oraz rodziców uczniów klasy I.  Dzieci, przebrane w bajkowe stroje, przedstawiły inscenizację, której tematem przewodnim było: „Jak należy właściwie dbać o książki”. Następnie dzieci losowały z koszyczka i odgadywały właściwe tytuły bajek i baśni, w które wkradły się błędy. Nieodłącznym dopełniającym całość elementem było złożenie przyrzeczenia i moment pasowania książką każdego ucznia na prawowitego czytelnika. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, upominki i słodki poczęstunek w bibliotece przygotowany przez rodziców.

Pas 18 g