Miło nam poinformować, że nasza biblioteka angażuje się w międzynarodową akcję – Maraton Pisania Listów, który odbywa się co roku w okolicach, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas wydarzenia mobilizujemy ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka.

Maraton

Iskra odwagi jest w każdym z nas. Możemy zabrać głos w słusznej sprawie. Możemy protestować. Możemy napisać list. Możemy działać razem ramię w ramię z obrońcami i obrończyniami praw człowieka, by walczyć z niesprawiedliwością i budować bardziej sprawiedliwy świat. W tym roku podczas Maratonu będziemy pisać listy w sprawie obrończyń praw człowieka z 10 państw. To kobiety, które odważnie przeciwstawiają się łamaniu praw człowieka, a teraz same potrzebują naszego wsparcia.

Maraton powstał w Polsce w 2001 roku i urósł do rangi największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka – w 2017 roku podjęto 5,5 mln akcji, w samej Polsce napisano ponad 300 000 listów, a w nasze działania w kraju zaangażowało się blisko 65 000 osób.

Łaziski Maraton Pisania Listów odbędzie się w sobotę 8 grudnia, w godz. 10:00 – 12:00, w tych godzinach każdy będzie miał możliwość napisania swojego listu.

Serdecznie zapraszamy każdą zainteresowaną osobę. Napiszmy listy. Zmieńmy życie.