Ostatnim działaniem w ramach Programu Integracji Społecznej było wykonanie prezentacji multimedialnej o naszej gminie. Trudnego zadania podjęła się p. Marta i wspaniale wykonała tę trudną pracę, a impreza zgromadziła ponad 70 osób.

Po prezentacji multimedialnej odbył się turniej Wiedzy o Ziemi Łaziskiej, który przygotowała p. Danusia z filii bibliotecznej w Kamieniu. Trzyosobowe drużyny reprezentowały poszczególne kategorie warsztatów realizowanych w ramach Programu Integracji Społecznej.

Odpowiedzi oceniała komisja w składzie; Wójt Gminy Łaziska, Sekretarz Gminy Łaziska i autorka prezentacji multimedialnej. Sekretarzem została stażystka Weronika.

Po emocjonującym współzawodnictwie zwyciężyła drużyna „Rękodzieło” ale symboliczne nagrody otrzymali zawodnicy wszystkich drużyn.

Na zakończenie zaśpiewał zespół „Powiśle”.

W tym czasie „Alicja z Krainy Czarów” przygotowała gorące danie, które serwowały bibliotekarki. Reszta smakołyków była dziełem uczestników spotkania.

Program Integracji Społecznej został zakończony, mamy fajne wspomnienia, pomysły na nowe działania i nowych przyjaciół zintegrowanych wokół biblioteki.