Spotkanie autorskie z Aleksandrą Ziółkowską-Boehm

17.05.2011 r.

Dnia 17.05.2011 r. w Gminnej Bibliotece i Domu Kultury w Łaziskach odbyło się spotkanie autorskie z Aleksandrą Ziółkowską-Boehm zorganizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Pani Aleksandra przybyła na spotkanie do biblioteki w towarzystwie pani Magdaleny Wójcikiewicz, pracownika Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Lublinie.

Uczestnikami byli członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki, pracownicy biblioteki oraz uczniowie Gimnazjum w Łaziskach wraz z opiekunem.

Aleksandra Ziółkowska-Boehm urodziła się w Łodzi, jest absolwentką wydziału filologii polskiej na Uniwersytecie Łódzkim, doktorem nauk humanistycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Pisarka była także asystentką i sekretarką Melchiora Wańkowicza. Od 1990 roku mieszka w USA. Pani Aleksandra bardzo ciekawie prezentowała swój dorobek literacki. Uczestnicy spotkania mieli okazję posłuchać historii związanych z napisaniem takich książek jak: „Podróże z moją kotką”, „Otwarta rana Ameryki” czy „Na tropach Wańkowicza”. Pisarka opiera się na faktach autentycznych co sprawia, że opowiadań słucha się z „zapartm tchem”.

Dała się poznać jako osoba ciepła i sympatyczna. Oczywiście był czas na pytania od czytelników i pamiątkowe autografy.

Wszystko co dobre szybko się kończy, spotkanie również dobiegło końca. Składamy serdeczne podziękowania z nadzieją na kolejne spotkanie.

Fotorelacja – wersja archiwalna.