To przysłowie tak popularne wśród nauczycieli jest do dziś powtarzane nawet przez Seniorów z Klubu ZNP. Jednak zapał działania nadal stawia Nauczucieli-Seniorów w gronie organizatorów życia kulturalnego w gminie. Tegoroczna uroczystość Dnia Edukacji Narodowej, z uwagi na remont bibliotecznej sali odbywa się dopiero dziś.

Spotkanie seniorów rozpoczęło się od pięknego tekstu przygotowanego jak zwykle przez prezes Marię.

Goście z sentymentem słuchali wspomnień ale nawiązanie do aktywności dnia dzisiejszego utwierdziło wszystkich w przekonaniu, że jak powiedziała Maria; „jesienne słońce chyli się ku zachodowi ale jeszcze mocno grzeje”.

Z okazji nauczycielskiego święta były też podziękowania za dotychczasową współpracę dla Wójta Gminy Łaziska oraz dyrektora Gminnej biblioteki i Domu Kultury. Słowa uznania i serdeczności zaproszeni goście przekazali seniorom na ręce prezesa. Biblioteka bardzo ceni sobie wieloletnią współpracę z członkami nauczycielskiego Klubu Seniora.