Klub Kobiet Aktywnych

Klub Kobiet Aktywnych to grupa tworzona z myślą o kobietach i przez kobiety, z gminy Łaziska, które nieustannie chcą się rozwijać, wzajemnie inspirować, a także wspierać w twórczym i samodzielnym kreowaniu własnego życia, zarówno osobistego jak i społecznego. Poprzez uczestnictwo w KKA, Panie mają możliwość uczestnictwa w warsztatach, spotkaniach, a także wyjazdach skierowanych na wielopłaszczyznowy rozwój i doświadczenie.

Koła Zainteresowań

Klub Seniora

Ktoś powiedział: „niech emeryci spotykają się, zjedzą ciastko, wypiją herbatę i porozmawiają”. To tak ważne w życiu ludzi „z dużym bagażem lat” żeby im się jeszcze chciało coś chcieć. Ta myśl skłoniła nas Seniorów Nauczycieli z Gminy Łaziska do wyjścia z domu, nawiązywania kontaktów, odnawiania przyjaźni. Więcej… Zmotywowani tym spotkaliśmy się w dniu 29.05.2002 r. w gościnnie otwartym lokalu Gminnej Biblioteki i Domu Kultury w Łaziskach. Powołaliśmy do działania Koło Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego. Nazwę tę skróciliśmy do nazwy Klub Seniora ZNP w Łaziskach. Na pierwszym spotkaniu omówione zostały formy przyszłej aktywności :

  • spotkania przy herbatce w lokalu biblioteki lub przy ognisku,
  • wyjazdy do teatru,
  • wyjazdy integracyjne i wycieczki,
  • kultywowanie tradycji,
  • wspieranie regionalizmu.

Koła Zainteresowań

My Emeryci, zdajemy sobie sprawę, że nasze słońce „chyli się ku zachodowi, ale jeszcze mocno grzeje. Energię jaka nam została chcemy jeszcze dobrze wykorzystać. Nasza aktywność pozwoli nam iść drogami związkowymi, które mają swój początek w 1957 r.

Władze Klubu Seniora:

Przewodnicząca – Maria Banaś

Zastępca – Stanisław Szynkaruk

Kronikarz – Zdzisława Szynkaruk

Protokolant –  Alfred Walczak

Miejsce spotkań – Gminna Biblioteka i Dom Kultury w Łaziskach.

Liczba członków Klubu Seniora:

  • Rok 2002 – 17 członków
  • Rok 2003 – 17 członków
  • Rok 2004 – 26 członków
  • Rok 2005 – 25 członków
  • Rok 2006 – 27 członków
  • Rok 2007 – 28 członków
  • Rok 2008 – 29 członków
  • Rok 2013 – 26 członków

Zespół folklorystyczny POWIŚLE

Zespół powstał jesienią 1997 r. Idea utworzenia grupy pielęgnującej regionalną tradycję wyszła od ówczesnego Zarządu Gminy Łaziska. Pierwszym i do dziś ciepło wspominanym instruktorem był Paweł Januszek.

W połowie 2003 r. z braku instruktora zespół zawiesił działalność. Od grudniu 2003 r. do połowy 2004 r. POWIŚLE prowadził Piotr Żyła. We wrześniu 2004 r. instruktorem zespołu folklorystycznego został Tadeusz Wróbel a do zespołu dołączały nowe członkinie.

Koła Zainteresowań

Repertuar POWIŚLA stanowią stare piosenki ludowe oraz popularne utwory zaopatrzone we własne teksty opisujące regionalne wydarzenia. Zespół jest obecny na wszystkich gminnych i okolicznych imprezach kulturalnych. Grupa nie tylko śpiewa, ale także organizuje sobie wolny czas w formie wycieczek krajoznawczych, imprez plenerowych i wyjazdów do teatru. Instruktor, członkowie zespołu i organizator dokładają starań, by pracować w miłej, twórczej atmosferze.

Skład POWIŚLA: Instruktor Tadeusz Wróbel (akordeon)

Członkowie grupy wokalnej: Barbara Krzewska, Wiesława Pastwa, Zofia Piątek, Janina Śpiewak, Kinga Gazda, Izabela Gazda, Zofia Stola, Jan Kijak

Jan Błaszczyk (bęben)

Stanisław Głuski (skrzypce)

Zespół wokalny WISEŁKA

DSC07459

Zespół stworzył i prowadzi od czerwca 2013 r Tadeusz Wróbel.

Członkami zespołu są uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Łaziska. Ciekawostką repertuarową są własne aranżacje piosenek ludowych.

Działalność WISEŁKI prezentowana jest na festynach i imprezach regionalnych gdzie zdobywa nagrody i wyróżnienia.

Grupa plastyczna GRAFITTI

wakacje

Grupa powstała w lutym 1999 r. i skupia uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Łaziska. Instruktorem jest Marta Lorek.

Zgodnie z szeroko rozumianą koncepcją wychowania przez sztukę, uczniowie tworzą różnorodne formy plastyczne. Twórczość ta jest wystawiana w budynku biblioteki i promowana poprzez udział w wystawach, konkursach i uroczystościach okolicznościowych.

Uczestnicy poznają piękno regionu poprzez wycieczki i plenery malarskie, doskonalą warsztat na spotkaniach z twórcami.

Rozmiar tekstu
Kontrast