Remont

01.07-31.08.2010 r.

Wniosek został złożony przez Gminę Łaziska w ramach PROW dla działania „Odnowa i rozwój wsi”. Remont rozpoczął się od wielkiego przenoszenia mebli i księgozbioru. Z trudnością udało się opróżnić 3 pomieszczenia na piętrze a trzy kolejne stały się po magazynami wypełnionymi po brzegi.

Zresztą czynność ta była wykonywana była kilkakrotnie bo coraz inne pomieszczenia należało zwolnić w celu udostępnienia ich ekipom remontowym.

W pustych pomieszczeniach zrywano podłogi i robiono wylewki wyrównujące.

Następnie układano izolację i wykonywano właściwą wylewkę.

Później przychodziła kolej na układanie paneli oraz malowanie.

Wymieniona została w całości instalacja kanalizacyjna co umożliwiło zorganizowanie pomieszczenia kuchennego na parterze.

Udało się także wygospodarować miejsce na drugą Łazienkę.

Jednym z najistotniejszych aspektów remontu była całkowita wymiana instalacji centralnego ogrzewania. W rezultacie ma być w pomieszczeniach ciepło i zmniejszy się zużycie opału .

Zanim ukończono remont dotarły do nas nowe meble będące nowym wyposażeniem wypożyczalni dla dorosłych.

Równocześnie dotarł też sprzęt komputerowy będący uzupełnieniem czytelni internetowej.

Zmienione zostały także oprawy świetlne a barierka przy schodach przeszła metamorfozę.

Na samym końcu, wtedy gdy część biblioteczna była już udostępniona czytelnikom, remontowano świetlicę na parterze.

Nową nawierzchnię zyskała też droga dojazdowa do GBiDK z chodnikiem dla pieszych. Powstał także parking samochodowy.

Zwieńczeniem remontu było ocieplenie i położenie tynku na zewnątrz. Remont i sprzątanie pomieszczeń trwało niemal 4 miesiące ale lokal zyskał na estetyce i wygodzie.