Projekt „Wzmocnienie potencjału bibliotek w Gminie Łaziska”.

01.12.2010 r. – 31.03.2011 r.

Wniosek do FUNDACJI KRONENBERGA PRZY CITI HANDLOWY złożyła biblioteka gminna poprzez Gminę Łaziska. Celem projektu jest zwiększenie zaspokojenia potrzeb edukacyjnych i kulturalnych mieszkańców Gminy Łaziska poprzez odtworzenie zniszczonych księgozbiorów oraz upowszechnienie czytelnictwa. Kwota dofinansowania wynosi 6000 zł.

W ramach projektu zaplanowano zakup nowych księgozbiorów dla GBiDK w Łaziskach oraz filii w Braciejowicach. Nowe książki są prezentowane na wystawie, która jest dostępna w dniach 15.02.2011 r. – 31.03.2011 r. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że biblioteka w Łaziskach po raz pierwszy wzbogaciła swoje zbiory o książkę mówioną.

Wystawa książek w odnowionym lokalu prezentowała się ciekawie i wzbudzała duże zainteresowanie użytkowników biblioteki. Ekspozycje, w grupach zorganizowanych odwiedzają uczniowie szkół a dorośli mieszkańcy Gminy Łaziska przychodzą indywidualnie, bo informacja o nowościach wydawniczych rozchodzi się szybko.