Braciejowice

Filia Biblioteczna w Braciejowicach została założona w 1957 r. i umieszczona w lokalu prywatnym u Genowefy Nowackiej. Pierwszym pracownikiem została Helena Łach, ale już w 1959. nastąpiły zmiany: prace bibliotekarki podjęła Julia Morek, a księgozbiór przeniesiono do lokalu u Agnieszki Lejwody.

W tym budynku biblioteka osiadła na 34 lata. Te stabilizacje nie dotyczyły pracowników. 1975 r., gdy Julia Morek odeszła na emeryturę, pracę rozpoczęła Zofia Złotucha, a następnie Małgorzata Wojciechowska. W latach 1984-1989 do funkcji bibliotekarki przymierzały się 4 osoby, ale wszystkie po mniej więcej roku same rezygnowały z pracy. W 1989 r. z urlopu macierzyńskiego wróciła do biblioteki Małgorzata Wojciechowska a z nią stabilizacja kadrowa. Mimo trudnych warunków lokalowych ożywia się współpraca z czytelnikiem, wzrosło zainteresowanie zbiorami biblioteki i całokształtem jej działalności.

27.12.1993r. Uroczyste otwarcie nowego lokalu

W 1993 r. biblioteka zmieniła lokal, swój nowy dom znalazła w budynku Szkoły Podstawowej. Równocześnie intensywnie wzbogacano księgozbiór w nowe pozycje. Efektem powyższych działań jest bardzo ładna i dobrze zorganizowana placówka, która spełnia też funkcję biblioteki szkolnej.

Od 1998 r. bibliotekarką jest tu Krystyna Piekarczyk, która utrzymuje bardzo wysoki poziom czytelnictwa. Pani Krysia prowadzi także punkt biblioteczny w Zakrzowie.

Praca uczniów podczas lekcji bibliotecznej

W 2007 biblioteka oferuje 8361 książek oraz 14 tytułów czasopism zaspokajając zarówo potrzeby dzieci, jak i czytelników dorosłych. Placówkę odwiedziło 414 czytelników, którzy wypożyczyli 10557 woluminów, a 598 udostępniono w czytelni.

ksi%C4%85zka%208.gif