Wiersze mówią przedszkolaki z Łazisk

16.12.2009 r.

Druga grupa recytatorów to przedszkolaki z Łazisk. Większość z nich jest aktywnymi czytelnikami naszej biblioteki. Do biblioteki przybyło 23 osoby, w tym 12 recytatorów.

Przed rozpoczęciem konkursu był jeszcze czas na ostatnie konsultacje; rad udzielała pani wychowawczyni i rodzice.

Konieczna była także próba mikrofonu.

Dzieci wykazały się dużym talentem; pięknie i odważnie mówiły wiersze ale ważne, że były udane próby własnej interpretacji utworów. Oto wszyscy recytatorzy z łaziskiego przedszkola z wychowawczynią i członkami Komisji.

Nagrodą dla każdego uczestnika Konkursu był dyplom i słodycze.

Oto grupa laureatów, którzy wezmą udział w kolejnym etapie Konkursu „Mały Grześ”.

Serdecznie dziękujemy za pani wychowawczyni i rodzicom za przygotowanie dzieci do udziału w Konkursie.

Właśnie z podziękowaniami łączy się zabawna sytuacja. Zgodnie z tradycja do odebrania dyplomu poproszono także panią wychowawczynię, aż tu nagle jeden z przedszkolaków pyta oburzony: „ a pani to za co?!

„ Rezolutny chłopiec zauważył, że wychowawczyni nie recytowała wiersza. Wśród śmiechów i żartów wysłuchaliśmy więc jeszcze utworu „Na straganie”.