Spotkanie autorskie z Martą Fox

16.10.2009 r.

Znana pisarka dała się poznać jako sympatyczna i bezpośrednia kobieta pełna pozytywnej energii. Często się uśmiechała i zaraz nawiązała nić porozumienia z uczestnikami spotkania.

Łącznie przybyło ponad 60 osób należących do różnych kategorii wiekowych i zawodowych. Byli tu więc bibliotekarze, nauczyciele, gimnazjaliści, uczniowie SP w Braciejowicach z dyrektorem oraz SP w Kamieniu.

Przybyła także rodzina, bo Marta Fox ma korzenie w pobliskim Zakrzowie, bowiem stamtąd pochodzi jej mama.

W spotkani wzięli udział członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki. To dzięki pracy tego Klubu Instytut Książki daje bibliotekom „Autora na żądanie”.

Spotkanie autorskie poprzedziła wystawa „Czy Pani Marta jest … czytania warta?”

Pani Marta Fox ciekawie i ekspresyjnie prezentowała swój dorobek literacki, odpowiadając na wszystkie pytania czytelników. Później był czas na rozdawanie autografów licznej rzeszy czytelników. Autorka znalazła także czas na indywidualne rozmowy z gimnazjalistkami.

Spotkanie dobiegło końca, składamy podziękowanie sympatycznej Pani Fox. Oczywiście musi też być pamiątkowe zdjęcie autorki z pracownikami łaziskich bibliotek. Mamy nadzieję na kolejne spotkanie z kilka lat.