• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Łaziska Wiosna Kulturalna

27.04.2011 r.

Dnia 27 kwietnia 2011 r. odbyła się impreza środowiskowa pt. „Łaziska Wiosna Kulturalna”. Projekt w ramach Konkursu Grantowego „Aktywna Biblioteka” prowadzonego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w Ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego


Projekt zorganizowany z okazji 50-lecia Gminnej Biblioteki w Łaziskach.
Uroczystość umożliwiła zaprezentowanie generalnie wyremontowanego lokalu biblioteki oraz nowej czytelni internetowej z pięcioma stanowiskami komputerowymi. Prezentacja multimedialna przedstawiła historię i osiągnięcia biblioteki a folder popularyzację nowych usług bibliotecznych. Uroczystość uatrakcyjnił występ artystyczny zatytułowany „Biblioteka z przymrużeniem oka” w wykonaniu osób, jak powiedzieli o sobie „sercem i duszą oddanych bibliotece”. Oprawę muzyczną zapewnił zespół folklorystyczny „Powiśle”


Zaproszeni goście mogli obejrzeć wystawę nowości wydawniczych, będących aktualną ofertą czytelniczą dla dzieci i dorosłych a także zapoznać się z wystawą pt. „Jak programy, projekty, granty wzbogaciły ofertę Gminnej Biblioteki i Domu Kultury w Łaziskach”.


W ramach projektu odbyły się dwa konkursy. Pierwszy z nich to konkurs na logo biblioteki a drugi to konkurs na exlibris rocznicowy z okazji 50-lecia Biblioteki w Łaziskach. Na uroczystość zaproszeni zostali zwierzchnicy merytoryczni, władze samorządowe wszystkich szczebli, sponsorzy i przyjaciele biblioteki.


W trakcie imprezy wręczone zostały dyplomy i nagrody czytelnikom, aktywnym działaczom oraz zasłużonym pracownikom.


Ostatnim punktem imprezy był poczęstunek przygotowany przez zaprzyjaźnioną kucharkę „Alicję z Krainy Czarów”.

 
books