Młodzi Menedżerowie Kultury w Łaziskiej Bibliotece

"Młodzi Menedżerowie Kultury" to projekt, który powstał, aby młodzi ludzie pochodzący z takich miejscowości jak Łaziska mieli okazję rozwinąć swoje pasje i podzielić się nimi z innymi. I właśnie dlatego od maja w GBiDK będą realizowane warsztaty społeczno-kulturalne dot. fotografii - "Foty na Płoty!".

Jednak aby się one odbyły potrzebna była pozytywna energia i inicjatywa. Droga do dotacji nie od razu była łatwa i prosta - aby ją otrzymać dyrektor GBiDK p. Małgorzata Wojciechowska oraz nasz MMK - Karolina Suska spędziły kilka dni w Warszawie, by wraz ludźmi z całej Polski przygotować się do działania. Nasze przedstawicielki brały udział w szalonych, inspirujących i praktycznych warsztatach, na których dowiedziały się jak pomysł zamienić w realny projekt, jak zdobyć pieniądze na swoje działania, jak się promować i jak zdobywać partnerów. Spotykały się z doświadczonymi artystami, twórcami, animatorami, menedżerami kultury i dziennikarzami. Podczas licznych zajęć poznawały swoje nieodkryte możliwości i przełamywały bariery. (zapraszamy do obejrzenia zdjęć)

Po powrocie ze stolicy p. Małgorzata i Karolina zgodnie przyznają, iż mają nadzieję, że spożytkowana wtedy energia powróci z podwójną siłą gdy "Foty na Płoty!" ruszą w Łaziskach. Realizatorki już nie mogą się doczekać gdy "Foty" zrobione przez młodzież pod okiem profesjonalnego fotografa (przyjedzie na warsztaty specjalnie z Krakowa!) faktycznie wskoczą na "Płoty".

Aktualnie możemy zdradzić, że "Foty na Płoty!" to projekt skierowany do młodzieży w wieku 13-18 lat zainteresowanej fotografią oraz do wszystkich mieszkańców gminy otwartych na nowe inicjatywy. Możemy obiecać, że o "Fotach!" niebawem będzie głośno!

Jeśli macie jakieś pytania dot. projektu lub chcecie skontaktować się z MMK piszcie na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.