Program Centrum Edukacji Obywatelskiej ‘Powódź. Pomagamy”.

30.07.2010 r.

Wniosek o wsparcie dla Gminnej Biblioteki i Domu Kultury w Łaziskach został przez Fundację CEO pozytywnie rozpatrzony. Otrzymaliśmy 9 400zł, czyli całą wnioskowaną kwotę. Była to dla nas ogromna pomoc, mogliśmy kupić meble zniszczone podczas składowania darów powodziowych w bibliotece. Filia biblioteczna w Braciejowicach zakupiła książki oraz audiobuki.

Dzięki temu wsparciu mogliśmy szybciej wrócić do ponownego podejmowania działań kulturalnych, do obsługi naszych użytkowników i współpracy z lokalną społecznością.

Meble zakupione do świetlicy GBiDK w Łaziskach służą zarówno młodzieży gimnazjalnej, jak i dorosłym oraz seniorom.

Książki zakupione dla filii bibliotecznej w Braciejowicach cieszą się ciągłym zainteresowaniem czytelników. Dotyczy to także audio buków, które stanowią w ofercie bibliotecznej nowość i zyskują coraz większą popularność.

Powyższa dotacja została udzielona przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności na rzecz Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej i pochodzi ze środków bezzwrotnej pomocy przyznanej na podstawie jednostronnej deklaracji Rządu Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.