Z wizytą w Modliborzycach.

29.09.2010 r.

Pomysł zaproszenia Łazisk do Modliborzyc pojawił się podczas warsztatów w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. W spotkaniach tych uczestniczyły min. bibliotekarki z Łazisk i Modliborzyc oraz jako lider lokalny, kierownik OPS w Modliborzycach. Właśnie wtedy powstał się pomysł na spotkanie seniorów z Łazisk i Modliborzyc.

Stroną zapraszającą były Modliborzyce a wizyta realizowana była w ramach Programu Integracji Społecznej. Członkowie Klubu Seniora ZNP w Łaziskach oczywiście z oferty chętnie skorzystali. Wynajęli sobie autokar i w grupie 27 osób wyruszyli w drogę.

Zaproszenie otrzymał także nasz zespół „Powiśle”, gdy autokar zbliżał się do Modliborzyc poprawiano stroje i fryzury.

Na miejscu wszystkich, jeszcze w autokarze powitała przemiła kierowniczka OPS i sympatyczna dyrektorka GBP.

Dobry nastrój widać było i słychać: seniorzy z Łazisk wraz z zespołem wchodzili do budynku Urzędu Gminy z piosenką na ustach.

Goście zostali oficjalnie powitani przez sekretarza gminy w asyście seniorów z Modliborzyc.

Pierwszym punktem spotkania była prezentacja działań obu klubów. Ze strony Łazisk ciekawą relację przygotowała prezeska klubu.

Kolejny punkt wizyty to wycieczka krajoznawcza. Seniorzy opuszczając salę, śpiewają i tańczą.

Zaplanowaną wycieczkę trzeba było skrócić z uwagi na padający deszcz. Niezwykle ciekawym przewodnikiem był sołtys, który historię okolicy doskonale znał i potrafił nią wszystkich zainteresować.

Na zakończenie seniorzy udali się na polanę biwakową, gdzie pod dachem zostali poczęstowani bigosem i gorącą herbatą. Atmosfera zabawy ogarnęła całe towarzystwo a śpiewom i tańcom nie było końca. Seniorzy z Łazisk dziękują za miłe towarzystwo i twórczą wymianę doświadczeń.