Finał Konkursu Recytatorskiego „Mały Grześ”.

16.03.2010 r.

Finał Konkursu Recytatorskiego „Mały Grześ” zgromadził 32 recytatorów będących laureatami etapów szkolnych. Duch współzawodnictwa nie opuszczał przedszkolaków, a także nauczycieli, opiekunów i licznie zgromadzonych rodziców.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała Ania Czyż – bibliotekarka z GBiDK w Łaziskach.

Recytatorów oceniała Komisja złożona z kierowników filii bibliotecznych w Braciejowicach, Kamieniu i Kępie Piotrawińskiej.

Recytatorzy prezentowali wysoki poziom, prezentacje były jeszcze ciekawsze , a wszystkim starczyło odwagi i cierpliwości chociaż przesłuchania trwały ponad dwie godziny.

Komisja miała bardzo trudne zadanie, wszyscy pięknie recytowali i bardzo trudno było wytypować laureatów bo na to miano zasłużyli prawie wszyscy. Jednogłośnie podjęto więc decyzję o uhonorowaniu wszystkich uczestników finału.

Każdy z recytatorów otrzymał order „Mistrz Recytacji” oraz pamiątkowy kubek.

Upominki przekazano także laureatom etapu szkolnego, którzy rozchorowali się i nie dotarli na uroczysty finał .

Ostatni akcent imprezy to gorące podziękowanie składane na ręce tych wszystkich, którzy pracowali, by debiut recytatorski stał się jednocześnie udaną próbą interpretacji wybranych utworów. Do tradycji należą wspólne zdjęcia laureatów z Komisją oraz nauczycielami i rodzicami.