Spotkanie autorskie z Januszem Węgiełkiem.

15.03.2011 r.

Janusz Węgiełek, jako jeden z nielicznych pisze o regionie Powiśla wzbogacając tym samym wąski zakres literatury na ten temat. Umiejscowił tu nawet akcję swojej powieści Wiślany szlak, która spotkała się z rosnącym zainteresowaniem. Kameralne spotkanie autorskie było wymianą czytelniczych interpretacji i pisarskich intencji. Okazało się, że hasło „Rodem Warszawianin, sercem Powiślanin” jest aktualne, bo rzeka Wisła zawsze była obecna w życiu autora.

Janusz Węgiełek przygotował dla uczestników spotkania niespodziankę; przeczytał rozdział książki , którą właśnie pisze ( zastępczy tytuł Milenium). Akcja tej powieści także związana jest z Wisłą. Słuchający czuli się wyróżnieni a książkę uznali za wartościową lekturę. Na zakończenie nasz gość złożył autograf z dedykacja dla czytelników biblioteki w Łaziskach.

Janusz Węgiełek ur. 1947 r. w Warszawie, wybitny prozaik, publicysta i tłumacz. Ukończył studia polonistyczne w Uniwersytecie Warszawskim, współpracował z Instytutem Badań Naukowych PAN oraz kilkoma czasopismami. Po 1981 r. uczestniczył w działalności podziemnej kultury niezależnej. Od 1989 r. członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, a od 20 lat również jest sadownikiem na Powiślu Lubelskim.

Autor:

Opowiadania awanturnicze -1975, nagroda Nowego Wyrazu w Warszawie.

Mam ciało -1979, nagroda Fundacji Kościelskich w Genewie oraz Życia i Myśli w Warszawie.

Pochwała szpiega 1993.

Wiślany szlak 2010.

Eseje i felietony zamieszczane od kilku lat w lokalnym piśmie Powiśle Lubelski

PROJEKT DOFINANSOWAŁA