Wzorowa Biblioteka

09.12.2008 r. Uhonorowanie Bibliotek Gminy Łaziska tytułem "WZOROWA BIBLIOTEKA 2008 ROKU"

Ten zaszczytny tytuł jest nagrodą za dotychczasową pracę i wieloletni wysiłek połączony z pasją działąnia

Uroczystośc rozpoczęłą się występem zespołu wokalnego "Niewielka Grupa"

Gości powitał Wójt Gminy Łaziska.

Uczestnicy gali.

W uroczysty nastrój wprowadziły uczestników wiersze w wykonaniu uczennic SP w Kępie Piotrawińskiej.

Zaszczytny tytuł wręczył z-ca Dyrektora WBP w Lublinie w asyście Instryktora.

Przedstawicielka Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie przekazała od Zarządu Województwa Lubelskiego adresy skierowane do władz samorządowych i bibliotek - laureatek.

Gratulacje złożył także przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Opolu Lubelskim.

Liczni współautorzy sukcesu otrzymali symboliczną różę.

W myśl przysłowia "Z pustego i Salomon nie naleje", Wójtowi Gminy Łaziska i Przewodniczącego Rady dziękowano za kontynuację dobrej polityki kulturalnej, która sprzyja rozwojowi bibliotek.

Kolejne róże powędrowały do bezpośrednich autorów sukcesu, czyli kadry biblioteki gminnej i filii.

W imieniu wszystkich Dyrektorów łaziskich szkół wystąpiła Dyrekcja z SP w Braciejowicach.

Dyrektor GBP w Karczmiskach, Dyrektor MBP w Poniatowej.

Nieoceniona Kierownik kółka bibliotecznego "Składak".

Na zakończenie części oficjalnej wystąpił zespół "Powiśle".

Pamiątkowe zdjęcie Bibliotekarek Gminy Łaziska.

Pracownicy łaziskich bibliotek w asyście dwóch Dyrektorek (byłej i obecnej) z PBP w Opolu Lubelskim.

Wystawa "Dzieje Łaziskich Bibliotek", która towarzyszyła uroczystości.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za gratulacje i słowa uznania.

Fot. Andrzej Moraczewski.