Łaziska Jesień Kulturalna 2010

6.11.2010 r.

Gwoździem programu była inscenizacja „Wesele Lubelskie” w wykonaniu osób dorosłych. Doroczna impreza stała się dobrą okazją do pokazania odnowionych wnętrz Gminnej Biblioteki i Domu Kultury w Łaziskach. Dodatkową atrakcją stała się degustacja dań z owoców. Konkurs ten zorganizowała Lokalna Grupa Działania „Owocowy Szlak” z Opola Lub., która była zarówno sponsorem produktów do potraw, jak i sponsorem nagród dla laureatów.

Impreza rozpoczęła się od inscenizacji „Wesele Lubelskie”.

Gromkie brawa widowni już w trakcie spektaklu i na zakończenie były dowodem, że przedstawienie się podobało. Gorące słowa uznania należą się reżyserowi, aktorom, zespołowi „Powiśle” z instruktorem oraz gościom, którzy tak wysoko ocenili występ .Szczególne podziękowania kierujemy do operatora, który filmował całe przedstawienie i nagrał je na płytę. Tym sposobem każdy aktor otrzymał swoją płytę.

Kiedy zakończono oklaskiwanie „Wesela” rozstrzygnięto konkurs „Najlepsza potrawa z owoców”. W eliminacjach brały udział 3 grupy; Aktorki. Powiślanki i Czytelniczki. Potrawy konkursowe były wspaniałe i nie sposób było je porównywać, dlatego jury przyznało równorzędne nagrody wszystkim zawodniczkom. Więcej informacji o konkursie można uzyskać na stronie internetowej LGD „Owocowy Szlak”.