• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

ŁJK - DanieLudowe

Kolejnym punktem programu było przedstawienie uczestniczek warsztatów Danie Regionalne. Prezentacja połączona będzie z omówieniem wykonanych dań a tak prezentuje się stół zastawiony regionalnymi smakołykami.

Kolejność prezentacji.

Halina K. z Sekretem, który okazał się ciastem Pleśniak.

Marysia B. z ciastem Kora orzechowa.

Jasia P. jest naszą dobrą znajomą, zawsze uczestniczy we wszystkich wycieczkach

krajoznawczych a dziś ma dla nas szarlotkę Moja.

Todzia C. nawiązując do planowanego wyjazdu w góry wykonała ciasto Karpatka.

Mariola R. podjęła się trudnej roli upieczenia Sernika staropolskiego.

Basia S.i Piwne rogaliki. Po tej potrawie zawrót głowy gotowy?

Potrawę Marii W. można potraktować jako jawną prowokację bo Ruskie pierogi jako danie regionalne brzmi trochę szokująco ale za to jakie smaczne!

A tu przykład, że teściowa to też człowiek. Agata O. przygotowała Gołąbki a przepis to rodzinna tradycja w rodzinie męża. Agata więc od teściowej otrzymała recepturę i pomoc praktyczną.

Joasi G. Bitki po staropolsku zrobiły furorę – smakowały bardzo i znikały błyskawicznie. I pomyśleć, że przepis był z Internetu ale… miał w nazwie STAROPOLSKIE.

Donaty N. Leczo z grzybami (kurki lub pieczarki) też było nieco zaskakujące ale przy zastosowaniu kurek zyskało polski klimat i bardzo smakowało.

Iza P. zaserwowała Sałatkę z kurczakiem, którą prezentuje z niemałym wdziękiem.

Teraz czas na przebojowy Smalczyk Elżuni Ż.

Czas na hit Hani J. czyli ciasto 3 bit.. Hania przez kilka lat była cenioną kreatorką dziecięcego teatrzyku „Składak” działającego w naszej bibliotece, dziś wcieliła się w rolę fotografa. Aniu bardzo Ci dziękujemy.

Zaprzyjaźniona z nami Alicja M. czyli Alicja z Krainy Czarów przygotowała nam gorące danie Forszmak Tajemnica Alicji. To było danie na 100 osób więc trzeba było dobrze czarować by dla wszystkich starczyło.

Na stole były jeszcze Powidła śliwkowe Gieniusi i Likierek śliwkowy Małgosi oraz Kompot śliwkowy Emilki.


Te wszystkie smakołyki są do degustacji dopiero po Przeglądzie Piosenki Ludowej. A uczestnicy tych warsztatów bardzo się niecierpliwią.

 
books