XXIX Mały Konkurs Recytatorski

06.05.2010r.

Gminny etap XXIX Małego Konkursu Recytatorskiego poprzedziły etapy szkolne zorganizowane we wszystkich szkołach podstawowych naszej gminy. Do Gminnej biblioteki i Domu kultury w Łaziskach przyjechało 22 miłośników pięknej polszczyzny w towarzystwie nauczycieli lub rodziców.

W pracach Komisji Konkursowej brały udział: E. Złotucha - kierownik MGBP w Opolu Lub., M. Banaś – prezes Klubu Seniora ZNP, E. Świech – nauczyciel języka polskiego w Gimnazjum.

Recytatorzy byli świetnie przygotowani i prezentowali wysoki poziom.

Prezentacje trwały trzy godziny a po ich zakończeniu Komisja udała się na naradę. Uczestnicy w oczekiwaniu na ogłoszenie wyników pozowali z przyjaciółmi do zdjęć.

Komisja debatowała dość długo i burzliwie ale wynik został uzgodniony.

Osoby nominowane di etapu powiatowego:

Kategoria kl .I, II, III - Natalia Gralec, Karolina Jachowicz.

Kategoria IV, V, VI – Joanna Czaja, Wiktoria Lidacka, Dominik Kwietniewski, Krystian Wiśniewski, Wiktor Pęczkowski.

Pamiątkowe zdjęcie laureatów XXIX Małego Konkursu Recytatorskiego.

Wspólna fotografia wszystkich uczestników gminnej edycji XXIX Małego Konkursu Recytatorskiego.

Organizator gratuluje laureatom i dziękuje wszystkim, którzy brali udział w Konkursie przyczyniając się do popularyzacji piękna języka polskiego.