Zespółpowiśle

wzorowa_big.JPG

Zespół folklorystyczny „POWIŚLE”powstał jesienią 1997 r. Idea utworzenia grupy pielęgnującej regionalną tradycję wyszła od ówczesnego Zarządu Gminy Łaziska. Pierwszym i do dziś ciepło wspominanym instruktorem był Paweł Januszek. W połowie 2003 r. z braku instruktora zespół zawiesił działalność. Od grudniu 2003 r. do połowy 2004 r. POWIŚLE prowadził Piotr Żyła. We wrześniu 2004 r. instruktorem zespołu folklorystycznego został Tadeusz Wróbel a do zespołu dołączały nowe członkinie. Repertuar POWIŚLA stanowią stare piosenki ludowe oraz popularne utwory zaopatrzone we własne teksty opisujące regionalne wydarzenia. Zespół jest obecny na wszystkich gminnych i okolicznych imprezach kulturalnych. Grupa nie tylko śpiewa, ale także organizuje sobie wolny czas w formie wycieczek krajoznawczych, imprez plenerowych i wyjazdów do teatru. Instruktor, członkowie zespołu i organizator dokładają starań, by pracować w miłej, twórczej atmosferze.

17.05.2008r. Zespół „Powiśle” na lipskiej scenie

Skład POWIŚLA:

Instruktor Tadeusz Wróbel (akordeon)

Członkowie grupy wokalnej: Barbara Krzewska, Marta Ozimek, Wiesława Pastwa, Zofia Piątek, Janina Śpiewak, Alfred Walczak, Elżbieta Żywicka