Wystawy i konkursy

24.02.2009 r. Wystawa „Parada Najmłodszych Czytelników"

Na wystawie prezentowane będą zdjęcia dzieci w wieku przedszkolnym, którym rodzice systematycznie wypożyczają i czytają dużo książek. Jest to forma promocji czytelnictwa i popularyzacji książki w naszym środowisku.

12.03.2009 r. Wystawa „Klęska, powódź, czy huragan- straż pożarna ci pomaga"

Konkurs jest ogłaszany przez Ochotniczą Straż Pożarną. Uczestnikami byli uczniowie ze wszystkich szkół Gminy Łaziska. W Bibliotece w Łaziskach została zorganizowana wystawa najciekawszych prac.

16.03.2009 r. Komisja dokonała oceny prac i wyłoniła laureatów,

którzy awansowali do etapu powiatowego.

19.06.2009 r. Podsumowanie konkursu "Pokochajmy nasze drzewa"

Konkurs ogłosiła Powiatowa Biblioteka Publiczna w Opolu Lubelskim. Miał on formę pracy plastycznej lub literackiej. W Gminie Łaziska 113 zainteresowało się tematem w tym 104 wykonało prace plastyczne a 9 literackie. Laureatami gminnego etapu zostali uczniowie:

- Kategoria prace plastyczne: Paulina Wojtanek, Jakub Pióro, Wiktoria Lidacka, Monika Czyż, Weronika Pernak, Piotr Szymański, Aleksandra Maderek.

- Kategorie prace literackie: Joanna Czajka, Aleksandra Siejka, Kacper Bodiak, Agnieszka Lipa, Adriana Włodarczyk, Agata Turska.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i upominki wręczone w poszczególnych szkołach podczas gali zakończenia roku szkolnego.

Pozostałe prace można oglądać na wystawie w Gminnej Bibliotece Domu Kultury w Łaziskach.