Spotkanie oko w oko z … pisarzem.

14.06.2010 r.

Gościem najmłodszych czytelników był dziś autor wesołych książeczek – Wiesław Drabik. Spotkanie odbyło się w filii bibliotecznej w Kamieniu ponieważ świetlica Gminnej Biblioteki i Dom Kultury w Łaziskach jest obecnie magazynem darów dla powodzian. Imprezie towarzyszyła tematyczna wystawa.

Sam autor okazał się być pogodnym człowiekiem, który rymy sypie z przysłowiowego rękawa.

Uczniowie klas młodszych ze Szkół Podstawowych w Braciejowicach, Kamieniu i Kępie Piotrawińskiej z niezwykłą uwagą słuchali śmiesznych historyjek, zresztą dorosła część widowni także skupiła uwagę na opowieściach autora.

Najwięcej zabawy dostarczyły rymowane zgadywanki, bo za właściwą odpowiedź można było otrzymać nagrodę. Dzieci doskonale znały twórczość gościa i z odpowiedziami nie było kłopotu.

Jak zwykle był też czas przeznaczony na zakup książeczek z autografem Wiesława Drabika. Wszyscy ze spotkania są zadowoleni ale zgodnie twierdzimy, że było za krótkie.