Sieć biblioteczna w gminie Łaziska

mapa

Sieć bibliotek w gminie Łaziska jest niezmienna od dziesiątków lat. Biblioteki swóją działalność w środowisku zaznaczają systematyczną, wielokierunkową pracą, wysokimi wskaźnikami czytelniczymi oraz tożsamością z lokalnymi wartościami. Praca w naszych bibliotekach znacznie odbiega od standardowego modelu.

GBiDK w Łaziskach należy do grona nielicznych w województwie bibliotek, które świadczą usługi także jako dom kultury. Filie biblioteczne natomiast przejęły księgozbiory szkolne i obecnie pełnią również rolę bibliotek szkolnych.

Biblioteki są otwarte na współpracę w różnorodnych formach działania. Obok bogatej oferty książkowej zapraszają do udziału w imprezach środowiskowych, spotkaniach autorskich, konkursach, wycieczkach i wyjazdach do teatru. Wszystkie placówki wspomagają promocję gminy, kultywują tradycję i regionalizm.